Milli Eğitim Bakanı Selçuk: "Bilim sanat merkezleri Türkiye’de çok yaygınlaşıyor"

0

Milli Eğitim Bakanı Selçuk:
Milli Eğitim Bakanı Selçuk: HG admin
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Bilim sanat merkezleri Türkiye’de çok yaygınlaşıyor. Çocuklarımızın bilim ile ilişkisinin düzenlenmesinde çok fonksiyonel bir görev ifa ediyor” dedi.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ordu’nun Fatsa ilçesindeki Türkiye’nin ikinci Matematik Müzesi ve Bilim Evini ziyaret etti. Bakan Selçuk burada yaptığı açıklamada, “Bilim sanat merkezleri Türkiye’de çok yaygınlaşıyor. Çocuklarımızın bilim ile ilişkisinin düzenlenmesinde çok fonksiyonel bir görev ifa ediyor. Giderek sayılarının artması ve içerideki çalışmaların kalitesinin artması konusunda elimizden gelen tedbirleri alıyoruz. Bu anlamda burada çalışan öğretmenlerimizin büyük emekleri var, kendilerine teşekkür ediyorum. Türkiye çapında bilim sanat merkezleri ile ilgili çalışmaların okul ölçeğine inmesi ile de projelerimiz yakında hayata geçecektir” diye konuştu.
Matematiğin anahtar bir kelime olduğunu ifade eden Selçuk, “Bütün Türkiye’de matematik ile olan ilişkinizin yeniden organizasyonu ve matematik müzelerinin sayılarının artması konusunda Fatsa’daki bu müzemiz örnek bir müzedir. Türkiye’de örnek teşkil eden müzemizi daha da fazla geliştirerek, bunun benzer modellerini ülkemizde yaygınlaştırarak eğitimin kalitesini artırma noktasında çalışmalarımızı yürüteceğiz” şeklinde konuştu.
Bakan Selçuk, ziyaretinin ardından Ordu’ya hareket etti.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanı Koca:
Sağlık Bakanı Koca: "Dünyada son yıllarda kızamıkla ilgili ciddi artışlar var"
İnşaattan düşen üniversiteli son yolculuğuna uğurlandı
İnşaattan düşen üniversiteli son yolculuğuna uğurlandı