hediye patlayan kutu

Doktora jürisine giden akademisyenden sözlü taciz

İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi TV Haberciliği ve Programcılığı bölümünde öğretim üyesi olarak çalışan Prof. Dr. Atilla Girgin'in doktora jürisine katılmak üzere gittiği İstanbul Üniversitesi'nde iki kadın öğrenciye "Burada böyle giyinemezsiniz, burası pavyon değil" ifadesini kullanarak sözlü tacizde bulunduğu öğrenildi.

Doktora jürisine giden akademisyenden sözlü taciz
Doktora jürisine giden akademisyenden sözlü taciz HG admin

Cumhuriyet'in haberine göre, İddiaya göre, Prof. Dr. Girgin, kendisine tepki gösteren öğrencilerin üzerine yürüyerek tehdit ederken, olayı yaşayan kadın öğrenciler de sosyal medya üzerinden tepki gösterdi. Olayın ardından İstanbul Üniversitesi tarafından öğretim üyesi Atilla Girgin hakkında açıklama yapıldı. İstanbul Üniversitesi konu hakkında yaptığı açıklamada sürecin takipçisi olacaklarını ifade etti. 

Fikir Kulüpleri Federasyonu: Soruşturma açılsın

İstanbul Aydın Üniversitesi Fikir Kulüpleri Federasyonu, öğretim üyesi Prof. Dr. Atilla Girgin ile ilgili olarak açıklama yaptı. Açıklamada Girgin’in, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde iki yüksek lisans öğrencisini taciz ettiği belirtildi. Girgin’in benzer tacizlerde birden çok kez bulunduğu ileri sürülen açıklamada, öğretim üyesi Girgin hakkında soruşturma açılması ve görevden uzaklaştırılması talep edildi. Açıklamada Girgin'in öğrencilere, "Burası pavyon değil", 'kucak dansçısı' ve 'konsomatris' gibi ifadeler kullandığı öne sürüldü.

İstanbul Üniversitesi açıklama yaptı

İstanbul Üniversitesi İletişim Dekanlığı tarafından Atilla Girgin'in iki kadın öğrenciyi taciz etmesi üzerine konuyla ilgili olarak inceleme başlatıldığını söyledi. Açıklamada ise şu ifadeler yer aldı: 

"Fakültemizde, 24 Aralık 2019 Salı günü gerçekleştirilen bir Doktora Jürisinde, üye olarak yer alan ve halen bir vakıf üniversitesinde profesör unvanıyla görev yapmakta olan bir öğretim üyesinin, jüri sonrası Fakültemizden ayrılmadan hemen önce koridorda karşılaştığı iki kadın öğrencimize yönelik hakareti ile ilgili derhal inceleme başlatılmıştır.

Üniversitemizin ve Fakültemizin, öğrenci odaklı anlayışı ve bilim etiğine tam bağlılık yönündeki değerleri çerçevesinde, yaşanan bu durumun tasvip edilmesi mümkün değildir. Dekanlığımız, konuyla ile ilgili tüm süreçlerin takipçisi olacaktır.

Öğrencilerimize ve kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Acun Ilıcalı Açıkladı! Survivor 2020 Ne Zaman Başlıyor? Survivor Yarışmacıları Kimler Olacak? 2020 Survivor Tarihi Belli Oldu
Acun Ilıcalı Açıkladı! Survivor 2020 Ne Zaman Başlıyor? Survivor Yarışmacıları Kimler Olacak? 2020 Survivor Tarihi Belli Oldu
Anadolu Efes Milano'yu devirdi, seriyi devam ettirdi
Anadolu Efes Milano'yu devirdi, seriyi devam ettirdi