Habertürk'te sessizlik: "İstanbul'a 1 yıl lale ekmezseniz bütün yer bilimleri projelerini finanse edersiniz"

Yer bilimci Prof. Dr. Cenk Yaltırak, depremle ilgili araştırmaları anlattığı sırada kendisine sorulan "Bahsettiğiniz projelerin maliyeti ne kadar" sorusunda "İstanbul'a 1 yıl lale ekmezseniz bütün yer bilimleri projelerini finanse edersiniz" yanıtını verdi. Yaltırak'ın yanıtı üzerine canlı yayında kısa süreli sessizlik yaşandı.

Habertürk'te sessizlik:
Habertürk'te sessizlik: HG admin
Haberin videosu için tıklayın!

Habertürk'te canlı yayına katılan yer bilimci Cenk Yaltırak,  Elazığ'da yaşanan depremle ilgili yaptığı sunumda Türkiye'deki fay hatlarını ve buna yönelik alınması gereken önlemleri anlattı. Sunumu sırasında tarım arazilerine yerleşim yeri kurulduğuna dikkat çeken Yaltırak, "Tarım alanına kent kurmak dünyanın en büyük enayiliğidir. Çünkü burada yer altı suları dinamik" dedi. 

Türkiye'nin en güzel tarım arazilerinde şuan sanayi kuruluşlarının olduğunu belirten Yaltırak, fay hatları üzerinde yaşanan depremlerin tarihlerini anlattı. Elazığ'da yaşanan depremin fay hattının verdiği bir 'mesaj' olduğunu söyleyen Yaltırak, bunların araştırılması ve proje aktarılması lazım dedi. Yaltırak'ın sunumu sırasında programın konukları arasında yer alan Gazetesi Çetiner Çetin, "Hocam bahsettiğiniz projelerin maliyeti ne kadar" diye sordu. 

Yaltırak, Çetiner'in sorusuna, "İstanbul'a bir yıl lale ekmezseniz bütün yer bilimleri projelerini finanse edersiniz. Bizim insan malzememiz bu tarafa doğru bakan bir malzeme değil" diye yanıt verdi. Yaltırak'ın yanıtı sonrası canlı yayında kısa süreli sessizlik yaşandı.

bayan escort bursa

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan, Cezayir, Gambiya ve Senegal'i ziyaret edecek
Erdoğan, Cezayir, Gambiya ve Senegal'i ziyaret edecek
Kılıçdaroğlu: Böylesine acı bir ortamda siyasi polemiklerden uzak durmak lazım
Kılıçdaroğlu: Böylesine acı bir ortamda siyasi polemiklerden uzak durmak lazım