GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-03-2022 17:27

Erdoğan: Hedefimiz Putin'le Zelenskiy'i bir an önce bir araya getirmek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Putin'le, Zelenskiy ile görüşme yapılması konusunda kararlı olduğunu belirterek "Her ikisine, 'Artık hedefimiz bir an önce sizi bir araya getirmek' diyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Erdoğan: Hedefimiz Putin'le Zelenskiy'i bir an önce bir araya getirmek
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Gazetecilerin sorularını yanıtlayarak gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan Rus ve Ukraynalı heyetlerin İstanbul'da gerçekleştirmiş oldukları görüşmelerin barış sürecine anlamlı bir ivme kazandırdığına inandığına inandığını belirtti.

Rusya'nın Kiev ve Çernihiv'deki askeri operasyonlarını kayda değer biçimde azaltma kararının gerçekten önemli bir adım olduğunun altını çizen Erdoğan "Tabii aktif diplomasimiz ve dengeli yaklaşımımız sayesinde önemli bir toplantıya ev sahipliği yapmış olmaktan memnuniyet duyduk. Döner dönmez gerek Sayın Putin'le gerek Sayın Zelenskiy'le görüşmeler yapma kararlılığım var. Bu görüşmelerde her ikisine şahsım, milletim adına teşekkürlerimi ifade edip 'Artık hedefimiz bir an önce sizi bir araya getirmek.' diyeceğiz. Temenni ediyorum ki inşallah bir araya getirme noktasında kendilerinden bir tarih kaydını alırız. Bu çerçevede, Devlet Başkanları düzeyinde yapılacak toplantıya da ev sahipliği yapmaya hazırız. Ama bu arada geçici ateşkesi de sağlamış olmak büyük önem arz ediyor" diye konuştu.

Editör

AdminAdmin