EKONOMİ
Giriş Tarihi : 14-12-2021 11:15

Özgür Demirtaş'tan dikkat çeken asgari ücret yorumu

Ünlü finans profesörü Özgür Demirtaş’tan asgari ücret tahminine yönelik korkutan açıklama: “Keşke haksız çıksam ama maalesef haklı çıkacağım.”

Özgür Demirtaş'tan dikkat çeken asgari ücret yorumu
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Yükselen Dolar kuruna yönelik doğru tahminleriyle dikkatleri üzerine çeken Sabancı Üniversitesi Finans Kürsüsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş, asgari ücrete yönelik tahminini sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

ASGARİ ÜCRET 4 BİN TL OLUR AMA…

Asgari ücretin 4 bin TL üzerine çıkarılacağı düşünen Demirtaş: “Asgari ücret 4000 TL üstüne çıkarılır. Büyük zam yapıldığı söylenir. Bazı ekonomi ve finans bilmeyen asgari ücretliler ilk önce sevinirler. Sonra artan maaşları ile ilk önce gıda ürünleri almaya giderler” diye belirtti ve sözlerine devam etti.

MAAŞLAR ARTACAK AMA ALIM GÜCÜ ÇAKILACAK

Maaşların artmasının bir şey ifade etmeyeceğini belirten Demirtaş, Ocak – Şubat ayında gıda fiyatlarının uçacağını ve asgari ücretlilerin iki yıl önce 2 bin TL olan maaşları ile daha fazla alışveriş yapabiliyorken artık bu durumun mümkün olamayacağını “Maaşlar artmış ama alım gücü Çakılmış… Keşke haksız çıksam ama maalesef haklı çıkacağım” diyerek belirtti.

“ASGARİ ÜCRETİ 100 BİN TL YAPIN İŞE YARAMAZ”

Asgari ücret tahminine yönelik paylaşımından kısa süre sonra sosyal medya hesabından bir açıklama daha yapan Demirtaş, enflasyon belasına değinerek sözlerine şöyle açıklık getirdi: “Asgari Ücreti 100 bin TL yapın işe yaramaz yine 4 yıl öncenin 2 bin TL maaşından az olur”.

 

Haber - Memet ŞİMŞEK

 

 

AdminAdmin