DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
DAVUT ULAŞ
DAVUT ULAŞ
Giriş Tarihi : 27-08-2018 17:01

Bir Ceceli etmediniz

Melek Özgulan 12 yaşında, Şanlıurfa'nın Kayalar köyünde yaşıyor. Köyde okul olmaması sebebiyle yoğun kar ve tipi eşliğinde Siverek'teki okula gidiyor. Ne ailesinin alabileceği mont ne de ayağında sıcak bir bot var. Her tarafı açık terlikle kar üzerinde okula gitmeye çabalıyor...

Hepimiz Emine Akçay'ı biliriz. Adana’da eşi bir yıla aşkın süre işsiz kalan ve ev kirasını 8 aydır ödeyemeyen 26 yaşındaki Emine, çocuklarının üşüdüğünü görünce cebindeki son parayla odun almaya gitmiş, oduncu ‘Bacım bu paraya odun mu olur?’ demiş ancak, Emine'nin ısrarına dayanamayıp bir çuval odunu vermişti. Odunları sırtına alıp yağmurda evine getirmeye çalışan Emine, yolda ıslandığı için odunlar sobada yanmamış, lastik parçalarını tutuşturmaya çalıştırmış ama o da olmamıştı. Belki o lastik parçası kıvılcım alsa her şey bambaşka olacaktı ama tek bir hayat ışığı Emine için o gün yoktu. Çocuklarının ısınması için çalıştırdığı saç kurutma makinesini küçük oğluna veren Emine, daha sonra diğer odaya gidip tavandaki salıncak demirine ip bağlayarak, kendini asmıştı.

2 çocuğu ile birlikte camları kırık olduğu için naylonla örtülü tek odalı kerpiç evde kalan Maviş Eşme, çevreden topladığı odunlarla ısınmaya çalışıyordu. Maviş'in 40 günlük Ayaz isminde bebeği vardı. Her zamanki gibi gece bebeğini emzirmek için uyanan Maviş, çocuğunun cansız bedeniyle karşılaştı. Ayaz bebek 'Ayaz' bir gecede zatürreden ölmüştü.

Şırnak’taki halk oyunları yarışmasında kaloriferin yanmadığı salonda imkânsızlıktan ayakkabı alamayan folklor ekibi çorapla yarışmış, ancak jüri folklor ekibinin ayakkabısız olmasından dolayı 3 puanını silmişti. Yoksulluk yine kaybettirmişti.

Karabük'ün Safranbolu ilçesi İsmetpaşa mahallesinde 2 göz odada 9 kişi kalan Akın ailesinin en küçük ferdi 7 yaşındaki Recep Akın, 5 yaşında yakalandığı lenf kanseri ile mücadele ediyor. Recep’in tek hayali kırmızı bir bisiklet. Hakkâri’nin Yüksekova ilçesinde tartıcılık yapan 9 yaşındaki Muhammed Karaduman'ın da hayali de aynı.   

Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde, yaşları 3 ile 17 arasında değişen 24 çocuğa lösemi teşhisi konulmuştu. Ancak, aileler tedavi masraflarını karşılayamadıkları için çocukları hastaneden çıkartıp eve götürmüştüler. Çocuklardan 9’u ölmüştü diğerlerinin akıbeti belirsiz. Allah’tan onlara rahmet, mecliste 50 çeşit yemeği 15 TL’ye yiyen, maaşlarını bilmem nerelere dağıtacak olup sağdan soldan ihaleler kapatıp milyonları götüren ancak tedavisi için yardım isteyen Dilek’in eline para vererek gönderen sözde garibanlara sıhhat dileyelim.

Televizyonlara bakıyorum evet her şey çok CECELİ gözüküyor, Olanları SİNEMİZE çekip unutup gidiyoruz Ama benim bu hayata bir İTİRAZIM var!

Yazıklar olsun! beş para etmez insanlarla gündemi meşgul edip, merak duygularını doyuran insanlara.

Yazıklar olsun! bu ülkede gerçek sorunları konuşmayıp televizyonlarda nara atarak ülkeyi yönlendiren sözde aydınlara…

DAVUT ULAŞ

DAVUT ULAŞ

DİĞER YAZILARI
NAMAZ VAKİTLERİ
ÇOK OKUNANLAR
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA